" Ενημέρωση για τη λειτουργία των Επαγγελματικών Λυκείων και τις εκπαιδευτικές και επαγγελματικές προοπτικές- ΕΠΑΛ Κρύας Βρύσης "

Προκειμένου να ενημερωθούν οι μαθητές της Γ΄ τάξης των γυμνασίων για τις επιλογές σπουδών που έχουν μετά το Γυμνάσιο και ιδιαίτερα για το περιεχόμενο των σπουδών, τα παρεχόμενα εκπαιδευτικά και επαγγελματικά εφόδια καθώς και τις διεξόδους από τα Επαγγελματικά Λύκεια , το ΕΠΑΛ Κρύας Βρύσης διοργανώνει σε συνεργασία με το ΚΕΣΥΠ Πέλλας , 2 ημέρες ενημέρωσης των μαθητών της Γ? Γυμνασίου , των Γυμνασίων της Κρύας Βρύσης ως εξής :

18 Απριλίου 2016 : 1ο Γυμνάσιο Κρύας Βρύσης

20 Απριλίου 2016 : 2ο Γυμνάσιο Κρύας Βρύσης

Οι μαθητές με την συνοδεία των εκπαιδευτικών τους θα έχουν την δυνατότητα να έχουν μία βιωματική προσέγγιση του περιεχομένου των σπουδών καθώς και των παρεχόμενων εκπαιδευτικών και επαγγελματικών εφοδίων που τους προσφέρει η φοίτηση στα ΕΠΑΛ με την επίσκεψή τους στους εργαστηριακούς χώρους του σχολείου.

Επιπροσθέτως στον Όροφο του σχολείου θα λειτουργεί και έκθεση εργασιών των μαθητών του ΕΠΑΛ , από συμμετοχές στους στα προγράμματα Σχολικών δραστηριοτήτων , Πρότζεκτ και δράσεων του Σχολικού Ετους 2015-2016 .

Στους μαθητές θα διανεμηθεί και έντυπο ενημερωτικό υλικό.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Καθηγητών του ΕΠΑΛ , ΠΡΟΣΚΑΛΕΙ και τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών να επισκεφτούν το σχολείο μας και να ενημερωθούν περαιτέρω για το σχολείο. Η πρόσκληση είναι ανοικτή και  για όλους όσους ενδιαφέρονται να ενημερωθούν για το σχολείο μας.