Cute Book Welcome to the Library Poster123 Απριλίου 2024
Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου και στο Πρότυπο ΕΠΑ.Λ. Κρύας Βρύσης υποδεχθήκαμε ένα "ζωντανό βιβλίο"τον Πατέρα Βασίλειο Τσουφλίδη στο πλαίσιο της εκπαιδευτικής δράσης “Human Library”.
Οι μαθήτριες και οι μαθητές του σχολείου, είχαν την ευκαιρία να «διαβάσουν» τις εμπειρίες ενός ανθρώπου που ήρθε αντιμέτωπος με πολλές προκλήσεις στη διάρκεια της έως τώρα πορείας της ζωής του.
Ο ομιλητής μας, ευαισθητοποίησε τους μαθητές & τις μαθήτριές μας τονίζοντας πως -στη ζωή -μπορούμε πάντοτε να υπερπηδούμε τα εμπόδια και τις προκλήσεις που ανακύπτουν, με θέληση, σεβασμό, αγάπη και επιμονή.
Ευχαριστούμε θερμά τον πατέρα Βασίλειο Τσουφλίδη για το "μοίρασμα" της προσωπικής του ιστορίας που συγκλόνισε όλους όσους είχαμε την τύχη να τον παρακολουθήσουμε ! Τα διδάγματα πολλά & μοναδικά !