Την Πέμπτη,14 Μαρτίου 2024, το Πρότυπο ΕΠΑΛ Κρύας Βρύσης υποδέχθηκε δύο καθηγητές του σχολείου 'Agrupamento de Escolas Verde Horizonte' από το Macao της Πορτογαλίας οι οποίοι πραγματοποίησαν επίσκεψη προετοιμασίας για την φιλοξενία των μαθητών/-τριών τους απο το Πρότυπο ΕΠΑΛ Κρύας Βρύσης το οποίο επέλεξαν ως φορέα υποδοχής τους στα πλαίσια της μετακίνησης τους με πρόγραμμα Erasmus+ υπό τον τίτλο "Horizontes Seguros no Trabalho".
Καθηγητές και μαθητές των δύο σχολείων θα συνεργαστούν πάνω σε θέματα ασφαλείας στον χώρο εργασίας αλλά και σε νέες τεχνολογίες οι οποίες συνδέονται με τα επαγγέλματα του μέλλοντος.
Αποχαιρετιστήκαμε με ικανοποίηση και ενθουσιασμό για την εποικοδομητική συνεργασία και ανανεώσαμε το ραντεβού μας για τον Απρίλιο.