????Με ιδιαίτερη χαρά σας ανακοινώνουμε ότι το Πρότυπο ΕΠΑΛ Κρύας Βρύσης πρόσφατα ενισχύθηκε με την προμήθεια σύγχρονου εξοπλισμού Virtual Reality (VR). Μετά από δωρεά από το Ίδρυμα Μποδοσάκη αποκτήθηκαν γυαλιά Oculus Quest 2, τα οποία θα χρησιμοποιηθούν για την εκπαίδευση των μαθητών μας.
????Η εισαγωγή του VR στην εκπαιδευτική διαδικασία μας είναι μια πρωτοποριακή και καινοτόμα προσθήκη που θα ενισχύσει την εκπαιδευτική εμπειρία. Τα Oculus Quest 2 προσφέρουν εκπληκτική εμπειρία VR χωρίς την ανάγκη εξωτερικών αισθητήρων ή συνδέσεων, παρέχοντας πρόσβαση σε μια πληθώρα εκπαιδευτικών εφαρμογών και περιεχομένου.
????Είναι σημαντικό να σημειωθεί ότι το Πρότυπο ΕΠΑΛ Κρύας Βρύσης καθίσταται το πρώτο και μοναδικό σχολείο στην περιοχή που διαθέτει αυτόν τον σύγχρονο εξοπλισμό. Μαθητές και καθηγητές μας θα εξερευνήσουν νέους τρόπους μάθησης, θα εμβαθύνουν στα μαθήματά τους και θα αναπτύξουν κρίσιμες δεξιότητες για το μέλλον τους.
????Θέλουμε να εκφράσουμε τις ειλικρινείς μας ευχαριστίες προς το Ίδρυμα Μποδοσάκη για τη γενναιοδωρία τους και τη στήριξή τους στην εκπαίδευση. Ενέργειες σαν αυτές του Ιδρύματος Μποδοσάκη, ελπίζουμε να βρούνε και άλλους μιμητές.
????????Το σχολείο του Μέλλοντος είναι ήδη στην Κρύα Βρύση!