ΝΕΟΙ ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟ ΕΠΑΛ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ!

Ύστερα από σχετική αίτηση που υπέβαλε το Σχολείο μας και σύμφωνα με την υπ' αριθμ. 80885/Δ4/23-5-2014 Απόφαση του Υφυπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων (ΦΕΚ 1366/28-05-2014 τ.Β'), από το νέο Σχολικό Έτος 2014-2015 προστίθενται στο ΕΠΑ.Λ. Κρύας Βρύσης:

1) Η ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ Γεωπονίας, Τεχνολογίας Τροφίμων και Διατροφής με τομέα Γεωπονίας, Τεχνολογίας Τροφίμων και Διατροφής  και ειδικότητες α) Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής και β) Τεχνικός Ανθοκομίας και Αρχιτεκτονικής Τοπίου.

2) Η ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ Διοίκησης και Οικονομίας με τομέα Διοίκησης και Οικονομίας και ειδικότητα Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών.

3) Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ Τεχνικός Αυτοματισμού (προστίθεται στον υπάρχοντα τομέα Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού).

4) ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ α) Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής και β) Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ (προστίθενται στον υπάρχοντα Τομέα Πληροφορικής).

Για να δείτε συνολικά τις Ομάδες Προσανατολισμού, τους Τομείς και τις Ειδικότητες που λειτουργούν στο ΕΠΑΛ Κρύας Βρύσης, πατήστε εδώ.